Novice iz občine

Koronavirus

Koronavirus - obvestila in informacije

Tudi po preklicu epidemije sars-cov-2 nekatere omejitve in ukrepi ostajajo v veljavi.

Pomoč starejšim občanom
23. oktober 2020

Pomoč starejšim občanom in kroničnim bolnikom v času nevarnosti okužbe s koronavirusom

S ponedeljkom, 26. 10. 2020, bo v občini Ankaran starejšim občanom in kroničnim bolnikom znova na voljo oskrba z najnujnejšimi življenjskimi potrebščinami in živili ter zdravili.

Vrtec
23. oktober 2020

Zaprtje vrtcev in nujno varstvo otrok

Zaradi poslabšanja epidemiološkega stanja v državi bodo vrtci od ponedeljka, 26. oktobra 2020, zaprti. Omogočeno bo nujno varstvo otrok.

Električni skiro
20. oktober 2020

Odpoved aktivnosti v okviru Evropskega tedna mobilnosti (ETM)

Zaradi razglasitve epidemije koronavirusne bolezni je prireditev iz naslova Evropskega tedna mobilnosti, načrtovana za 23. in 24. oktober 2020, odpovedana.

PI2025 Pulj (foto Aleš Rosa)
16. oktober 2020

EPK 2025 povezal slovensko Istro in Istrsko županijo

Istrski župani Kopra, Pirana, Izole in Ankarana so danes obiskali Pulj in naredili še korak naprej k utrditvi evropske razsežnosti kandidature za Evropsko prestolnico kulture 2025. S podpisom sporazuma o sodelovanju so formalno potrdili čezmejno partnerstvo z Istrsko županijo.

Pisarnisko delo
16. oktober 2020

Nov režim sprejema strank v občinski upravi Občine Ankaran

Zaradi poslabšanja epidemiološke slike v zadnjih dneh bo Občine Ankaran od petka, 16. oktobra 2020, dalje omejila poslovanje občinske uprave. Stranke bo sprejemala le po predhodnem naročilu. Namen ukrepov je zajeziti širjenje okužbe z novim virusom SARS-CoV-2.

Vizualizacija promenada
15. oktober 2020

Zeleni polotok. Modra odločitev.

V okviru 2. faze priprave Celostne prometne strategije (CPS) so občani na dom prejeli drugo zloženko s predstavitvijo idejnih rešitev (vizualizacij) razvoja prometnih ureditev Ankarana.

Foto podpis sporazuma EPK
15. oktober 2020

Podpis sporazuma, ki utrjuje evropsko razsežnost kandidature za EPK 2025

V petek, 16. oktobra, se bo v Puli odvil pomemben dogodek v zaključni fazi priprave drugega kroga skupne kandidature slovenskih istrskih mest pod vodstvom Pirana za naziv Evropska prestolnica kulture 2025.

EPK in WayofLife (foto: Aleš Rosa)
10. oktober 2020

V projektu EWOL s podporo skupni kandidaturi štirih občin slovenske Istre za Evropsko prestolnico kulture 2025

S skupno fotografijo županov občin Piran, Izola, Koper in Ankaran ter ekipe najboljše slovenske jadrnice Way of Life so v projektu EWOL potrdili svojo podporo skupni kandidaturi štirih občin slovenske Istre za Evropsko prestolnico kulture 2025.