Ambulanta za neopredeljene paciente v Olmu

2-zdravstveni-dom
Ambulanta za neopredeljene deluje v okviru ZD Koper, na naslovu Cesta na Markovec 1. Foto: Arhiv ZD Koper

Zdravstveni dom Koper je 23. januarja odprl prvo ambulanto za paciente, ki nimajo opredeljenega zdravnika in živijo na območju občine Ankaran in Mestne občine Koper. Ambulanta deluje na naslovu Cesta na Markovec 1, trikrat tedensko. Ob ponedeljkih, sredah in četrtkih od 15. do 17. ure.

Ambulanto pacienti obiščejo, če potrebujejo zdravstvene storitve. Obisk zaradi opredelitve do osebnega zdravnika pa ni potreben oz. smiseln, saj ob podpisu listine izbire osebnega zdravnika na listini ni napisano ime zdravnika. Zdravniki se bodo namreč menjavali.

Na pregled se pacienti lahko naročijo na telefonski številki 05 66 47 102, prek portala Iris, osebno ali po pošti.

Po podatki Zdravstvenega doma Koper naj bi število neopredeljenih pacientov na območju delovanja tega doma znašalo 2100.