Pojdite na vsebino

Dan sajenja dreves

predsednica-in-župan-oa
Foto: Župan Gregor Strmčnik in predsednica Rdečega križa Slovenije Vesna Mikuž

Župan Gregor Strmčnik se je udeležil dneva sajenja dreves, ki je potekal v Mladinskem zdravilišču in letovišču Rdečega križa Slovenije Debeli rtič.

Skupaj s predsednico Rdečega križa Slovenije Vesno Mikož sta sodelovala pri zasaditvi 25 novih cimpres, ki bodo rasla ob Zdraviliški aveniji in poti do morja ter bodo v prihodnje pomembno obogatila zdraviliški park.

Zdraviliški park Mladinskega zdravilišča in letovišča Rdečega križa Slovenije Debeli rtič, ki se nahaja v Krajinskem parku Debeli rtič, ima status naravne vrednote, obenem pa ima blagodejne učinke na zdravje človeka, kar mu je že leta 2005 priznalo ministrstvo za zdravje na osnovi meritev  – dve zdravilni sredstvi: mikroklima in morska voda.

Tovrstna akcija je izpolnjevanje zaveze letovišče, da vsako padlo drevo nadomestijo z novim. Sredi septembra je namreč mladinsko zdravilišče prizadelo hudo neurje, v katerem je bilo poleg objekta poškodovanih več dreves.