Pojdite na vsebino

Obisk jadrnice, prilagojene osebam s posebnimi potrebami

20230423115033
Jadrnica New Zealand Endeavour, ki je prilagojena prevozu ljudi s posebnimi potrebami. Foto: Občina Ankaran

23. aprila je v Koper priplula jadrnica New Zealand Endeavour, ki je prilagojena prevozu ljudi s posebnimi potrebami.

Na potniškem terminalu so jadrnico pričakali predstavniki istrskih občin, med njimi tudi župan Občine Ankaran Gregor Strmčnik, ki je ob prihodu jadrnice pozdravil zbrane.

20230423115442Zbrane je pozdravil tudi župan Gregor Strmčnik. Foto: Občina Ankaran

Ob tej priložnosti so direktorica Svetovalnega centra Istre Vesna Starman, predsednica društva Drugi Dom Istre Olga Franca, direktorica Zavoda Modri december Patricija Lovišček in predsednik ASD FAI SPORT Giorgio Zanmarchi podpisali pismo o nameri z namenom krepitve sodelovanja za širjenje vrednot prijateljstva in socialne vključenosti.

Spremljevalni program na Potniškem terminalu v Kopru je bil kulturno-glasbeno obarvan, predstavila so se različna društva, ki delajo z osebami s posebnimi potrebami, dogodka pa so se udeležili številni vrhunski športniki.

20230423110209Foto: Občina Ankaran

Po zaključku programa v pristanišču je v Pretorski palači potekala okrogla miza o izkušnjah z inkluzijo in izzivih, s katerimi se soočajo ljudje s posebnimi potrebami in organizacije, ki delajo na tovrstnem področju. Okrogle mize se je udeležila tudi ravnateljica OŠV Ankaran Željka Adamčič, ki je predstavila svoje izkušnje z varstvom, vzgojo in šolanjem otrok s posebnimi potrebami. Prisotni so si izmenjali izkušnje tudi na temo usposabljanja in zaposlovanja oseb s posebnimi potrebami, inkluzije v športu in izkušenj uporabnikov ter si zadali nekaj ciljev, s katerimi bi dvignili kakovost življenja za ljudi in družine s posebnimi potrebami.

20230423141947Okrogle mize se je udeležila tudi ravnateljica OŠV Ankaran Željka Adamčič. Foto: Občina Ankaran