Pojdite na vsebino

Objestneži uničili koša za odpadke

Poškodovana smetnjaka
Levo uničen koš za odpadke na plaži Kranjčani, desno v Parku spomina.

Med božično-novoletnimi prazniki sta jo skupila dva koša z odpadke, ki sta bila nameščena v Parku spomina in na Ankaranski plaži. Občina bo vandalizem prijavila policiji.

Tudi po tokratnem skoku v novo leto smo v Ankaranu žal priče posledicam vandalizma. Objestneži so namreč 30. decembra (domnevno s pomočjo pirotehničnih sredstev) uničili koš za odpadke v Parku spomina, na prvi dan novega leta pa jo je skupil še koš na Ankaranski plaži, med Adrio in Valdoltro. Po prvih ocenah so s tem povzročili za več tisoč evrov škode, saj bo potrebno oba koša nadomestiti z novima.

Občina Ankaran bo s prijavo policiji sprožila pregon kaznivih dejanj in storilcev, kot je storila tudi lani v tem času, ko so se objestneži na podoben način znesli nad dvema košema na Ankaranski plaži.