Župani obiskali novorojenčke

Obisk novorojenckov 2. januar 2020
Obisk novorojenčkov 2. januar 2020 (Foto: MOK)

2. januarja so koprski župan Aleš Bržan, izolski župan Danilo Markočič, piranski župan Đenio Zadković ter podžupanja Občine Ankaran Martina Angelini obiskali ponosne mamice in njihove novorojenčke, prve v letu 2020, ter jih ob tej priložnosti obdarili z grafiko akademske slikarke Ljerke Kovač.


Prvi novorojenček leta 2020 se je v porodnišnici Splošne bolnišnice Izola rodil v jutranjih urah prvega januarskega dne. Po tem, ko je na Silvestrovo v letu 2019 kot zadnja na svet prijokala deklica Mija, je bila prvorojenka v novem letu 2020 deklica Zoja, za njo pa še letošnji prvi fantek Dino.

Osebje porodnišnice se je županom in spremljevalni ekipi ob tradicionalnem obisku porodnišnice zahvalilo tudi za koš plišastih medvedkov, s katerimi so in še bodo obdarili mamice.

(Foto: MOK)