25. november, mednarodni dan boja proti nasilju nad ženskami

Danes obeležujemo mednarodni dan boja proti nasilju nad ženskami, ki so leta 1999 razglasili Združeni narodi.

Vsako leto v ta namen 25. novembra obeležujemo začetek mednarodnih dni boja proti nasilju nad ženskami, s katerimi želijo poudariti, da je nasilje nad ženskami, vključno z nasiljem v družini, resen družbeni problem in ena izmed najhujših kršitev človekovih pravic. 

Ob tej priložnosti sta Center za socialno delo Južna Primorska in Društvo za nenasilno komunikacijo objavila izjavo za javnost, v kateri širšo javnost informirata o problematiki nasilja nad ženskami, obenem pa so v izjavi navedeni kontakti na področju preprečevanja in obravnave nasilja v družini v Obalno-Kraški regiji, kjer nudijo pomoč v primeru tovrstnega nasilja.  

Izjava za javnost ob mednarodnem dnevu boja proti nasilju nad ženskami