27. obletnica mornariške enote SV v Ankaranu

Mornarica

Na včerajšnji dan pred 27 leti je bil ustanovljen 430. mornariški divizion, prva mornariška enota Slovenske vojske (SV). Slavnostni dogodek je potekal v duhu spomina na leto 1993, ko se je pričelo z usposabljanjem prvih vojakov nabornikov potapljačev.

Slavnostni govorec ob obeležitvi 27. obletnice je bil poveljnik sil SV, brigadir Milan Žurman. Najzaslužnejšim v 430. mornariškem divizionu so bila podeljena priznanja, poleg tega pa sta bila letošnja prejemnika posebne bronaste plakete poveljstva MOD »ZZB NOB Piran« in dr. Nadja Terčon iz piranskega Muzeja Sergeje Mašera za zahvalo za vrsto let odličnega sodelovanja z enoto. 

Slavnostnega dogodka sta se udeležila župan Občine Ankaran Gregor Strmčnik in direktor ankaranske Občinske uprave Iztok Mermolja, župan MOK Aleš Bržan in podžupanja MOK Jasna Softič, župan Izole Danilo Markočič ter župan Pirana Đenio Zadković.