Pojdite na vsebino

Dezinsekcija javnega kanalizacijskega sistema

Javno podjetje Marjetica Koper bo v sredo, 14. 9. 2022, pričelo z izvedbo drugega kroga dezinsekcije javnega kanalizacijskega omrežja na območju Občine Ankaran in Mestne občine Koper.

Začenja se jesenski krog dezinsekcije v občini Ankaran (foto: Marjetica Koper)                                                   

Dezinsekcija bo opravljena na celotnem kanalizacijskem omrežju, na podlagi prijav občank in občanov v minulem letu ter potreb, ki so se izkazale ob rednem izvajanju gospodarske javne službe. Z izvajanjem dezinsekcije se zatira oz. zmanjšuje število škodljivih insektov, t.j. žuželk (npr. ščurki). 

Na podlagi lanskoletnih izkušenj občanke in občane pozivamo, da se pridružijo akciji in izvedejo dezinsekcijo na lastne stroške tudi v stanovanjskih blokih in na zasebnih površinah, saj bo dezinsekcija uspešna le, če bo sočasno opravljena na celotnem območju.

Izvedba dezinsekcije je pogojena z vremenskimi pogoji. 

Za več informacij o izvedbi in terminu dezinsekcije na določeni lokaciji znotraj obeh občin je na voljo: