Dnevi cepljenja za varen vstop v novo leto

Dnevi cepljenja
Dnevi cepljenja (vir: NIJZ)

Med 19. in 23. decembrom 2021 bodo potekali slovenski dnevi cepljenja. Poleg rednih terminov cepljenja v Ankaranu, se občani Ankarana v tem tednu lahko odločite za cepljenje vse dni v tednu, brez naročanja, in sicer v Zdravstvenem domu Koper in Zdravstvenem zavodu Cor Medico.

V Občini Ankaran poteka redno cepljenje proti covid-19 ob sredah, od 15. do 17. ure v prostorih Turistično-informacijskega centra Ankaran, Regentova 4a.

Na cepljenje se ni potrebno predhodno naročiti, s seboj pa imetje imejte kartico zdravstvenega zavarovanja.

Med čakanjem v vrsti je treba ohranjati medsebojno razdaljo in nositi masko. Dodatne informacije so na voljo neposredno pri izvajalcu, družbi Cormedico d.o.o., tel. 051 389 008 ali info@cormedico.si. Vabljeni vsi polnoletni občani.

Zdravstveni dom Koper bo za občane Občine Ankaran in Mestne občine Koper z dodatnimi termini cepljenja v tem času še okrepil svoja prizadevanja za čim višjo stopnjo precepljenosti v skupnosti. Odprto cepljenje je namenjeno vsem, ne glede na prebivališče.

V cepilni ambulanti na Dellavallejevi ulici 3 bo cepljenje proti covidu-19 za nenaročene potekalo:

• v ponedeljek, 20. decembra, med 8. in 14. uro,
  • v torek, 21. decembra, od 8.00 do 20.00,
  • v sredo, 22. decembra, med 8. in 14. uro,
  • v četrtek, 23. decembra, med 8. in 14. uro in med 16.30 in 20. uro.
Predhodno naročeni se lahko cepijo v četrtek, 23. decembra, med 14. in 16.30.

ZD Koper v Otroško-šolskem dispanzerju organizira tudi cepljenje otrok, starih med 12 in 18 let. Cepljenje poteka po predhodnem naročilu na telefonski številki 05 6647 271.

Ob povečanem zanimanju za cepljenje je tudi Zdravstveni zavod Cor Medico zagotovil dodatne termine za nenaročene, ki se lahko proti bolezni covid-19 in sezonski gripi cepijo v Šalari, na Vanganelski c. 20:

•  v petek, 17. decembra, med 14. in 18. uro,
  •  v soboto, 18. decembra, med 12. in 16. uro,
  • v ponedeljek, 20. decembra, med 14. in 20. uro,
  • v sredo, 22. decembra, med 14. in 20. uro.
  • v petek, 24. decembra, med 14. in 18. uro

Novi termini cepljenja bodo namenjeni tudi tistim, ki bi se želeli cepiti s poživitvenim odmerkom.

Pomembno je imeti v mislih, da koristi cepljenja pretehtajo nezaželene učinke cepiva. V pomoč pri podajanju verodostojnih informacij so stopili skupaj slovenski strokovnjaki s področja medicine, imunologije, biologije in farmacije oblikovali priročnik z najpogostejšimi vprašanji o covidu-19 in cepivu.

(Vir: Ministrstvo za zdravje RS in NIJZ)