Pojdite na vsebino

Obisk poslanske skupine SDS v Ankaranu

20230508160602737a5779
Srečanje predsednika SDS Janeza Janšo in župana Gregorja Strmčnika. Foto: Barbara Frontini

Poslanska skupina SDS nadaljuje z obiski regij, kot je bilo v navadi v času prejšnje vlade. Med tokratnim obiskom Primorske, ki je bil 8. maja, so obiskali tudi Ankaran in se srečali z županom Gregorjem Strmčnikom.

Poslanska skupina SDS je obiskala tudi Luko Koper in se srečala z nekaterimi gospodarstveniki in župani. Predsednik SDS Janez Janša je ob tej priložnosti aktualno vlado pozval, naj nadaljuje s prakso obiskov slovenskih regij, kot je to počela prejšnja vlada, ki je vsak mesec obiskala eno regijo. Povedal je, da so mu v Ankaranu predstavili jasno sliko stanja in ambicioznega razvoja, obenem pa, da mu je žal, da je med Občino Ankaran in državo še kar nekaj nerešenih vprašanj glede lastništva in upravljanja zemljišč.

20230508170147737a5822Foto: Barbara Frontini

Strmčnik je ob tem povedal, da v Ankaranu treba usklajevati občinsko in državno prostorsko načrtovanje in se dogovoriti o zamenjavah nepremičnega premoženja, ki ga ima država v lokalni skupnosti veliko. Omenil je še problematiko vplivov pristanišča na lokalno okolje. V obdobju, ko se je pretovor kar podvojil, se omilitveni ukrepi zoper negativne vplive na okolje in prebivalce niso izboljšali, je še dodal. Poudaril je, da se lokalna skupnost veseli vsakega obiska, saj lahko tako posredujejo naprej svoja sporočila.

20230508170027737a5815Foto: Barbara Frontini