Obisk veleposlanika in konzula v Ankaranu

Obisk italijanskega konzula in veleposlanika 15 april 2019
Obisk italijanskega konzula in veleposlanika 15 april 2019

15. aprila 2019 sta nas uradno obiskala veleposlanik Republike Italije Paolo Trichilo in konzul Republike Italije Giuseppe D'Agosto. Sprejeli so ju župan Gregor Strmčnik, podžupanja Martina Angelini in predsednica SSIN Ankaran Linda Rotter.

V okviru srečanja smo se predstavniki Občine Ankaran z uglednima gostoma pogovorili o možnostih razvoja čezmejnega sodelovanja med državama, o krepitvi sodelovanja med občinskimi SSIN ter o krepitvi vloge italijanske narodne skupnosti v lokalnem okolju. 

Velik poudarek smo namenili krepitvi sodelovanja s sosednjo občino Milje, saj nam geografska in zgodovinska povezanost ter umeščenost med pomembna pristanišča, narekujeta nadaljnji razvoj skupnih interesov.

Vizija, za katero si bomo prizadevali, je razvoj Ankaranskega polotoka brez meja, dobrobit prebivalcev in dosledna skrb za naravo.