Pojdite na vsebino

Redna koordinacija Varnostnega sosveta Občine Ankaran pred poletno sezono

3460282659652863246711924595103622973759439n
Redna koordinacija Varnostnega sosveta. Foto: Občina Ankaran

10. maja 2023 je potekala v okviru priprav na poletno sezono 2. redna koordinacija Varnostnega sosveta Občine Ankaran.

Priprave na poletno sezono že tečejo nekaj časa in vanje je bil vključen širok spekter akterjev s področja varnosti. Na majski koordinaciji so bila naslovljena vsa ključna varnostna področja, med drugimi tudi promet, ki se v Ankaranu v poletnih mesecih občutno poveča, zagotavljanje varnosti na prireditvah v okviru festivalskega dogajanja Poletje v Ankaranu, preventivni ukrepi za zagotavljanje javnega reda in miru in zaščitni ukrepi pred naravnimi in drugimi nesrečami.

Vsi deležniki, ki delujejo na varnostnem področju, ostajajo zavezani krepitvi varnosti vse leto in ne samo poleti. Da bi dosegli višjo stopnjo varnosti, pa je ključno sodelovanje vseh, tudi občanov, ki s samozaščitnim vedenjem in informiranjem pristojnih o sumljivih dogodkih pomembno pripomorejo k preprečevanju kršitev in lažjemu odkrivanju storilcev. Ključno je, da občani zaupajo policiji in redarjem, saj lahko ti primerno ukrepajo le, če pravočasno dobijo točne informacije. Policijska pisarna Ankaran je prvi naslov za posredovanje tovrstnih informacij in je v času uradnih ur, v ponedeljek in sredo, dosegljiva od 9. do 12. ure na telefonsko številko: 030 461 673 oz. je za to namenjena nujna številka policije 113.