Za čezmejno povezovanje in kolesarske povezave

20230214150242
Operativni sestanek med predstavniki občin Milje, Ankaran in Koper. Foto: Občina Ankaran

V okviru projekta »Oživimo podeželje« (sofinancirano s strani Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja - Evropa investira v podeželje) je pretekli teden potekal skupni operativni sestanek med predstavniki občin Milje, Ankaran in Koper.

Nadaljevala se je lani začeta razprava o kolesarskih povezavah med tremi občinami. Predstavniki Občine Ankaran so predstavili idejno zasnov za kolesarsko pot skozi Krajinski park Debeli rtič v sklopu državne kolesarske povezave R34-Koper-Ankaran-državna meja, ki se nadaljuje s povezavo prek prehoda Lazaret v Milje. Pregledale so se tudi možnosti za sodelovanje Turističnoinformacijskih centrov.