Novice iz občine

LK nova signalizacija na HC
18. september 2024

Z novo prometno signalizacijo še bliže odpravi težav s tovornjaki

Občina Ankaran že od vzpostavitve novega kamionskega terminala Luke Koper na Serminu opozarja na težave s povečanim tovornim prometom na Jadranski in Železniški cesti in pristojne poziva k ukrepanju. Z novo prometno signalizacijo na hitri cesti in avtocesti si gre obetati izboljšanje razmer.

ETM 24 s kolesi v službo
17. september 2024

Evropski teden mobilnosti: V službo s kolesom, peš, z javnim prevozom ali s sopotniki

V okviru Evropskega tedna mobilnosti svoje zaveze k spodbujanju in promociji trajnostne mobilnosti izpolnjujejo tudi zaposleni v Občini Ankaran.

J dražba 2 parceli pod cerkvijo
16. september 2024

Javna dražba dveh gradbenih zemljišč v občini Ankaran

Občina Ankaran napoveduje javno dražbo za prodajo nepremičnin v njeni lasti. Predmet prodaje sta dve samostojni gradbeni zemljišči za stanovanjsko gradnjo pod cerkvijo v Ankaranu.

Župani za volani 2024 2
16. september 2024

Evropski teden mobilnosti: Župani za volani

V okviru akcije Župani za volani, ki je del Evropskega tedna mobilnosti, je župan Gregor Strmčnik danes sedel za volan vozila Zavoda Sopotniki in popeljal starejšo občanko po opravkih.

Čista obala 2024
16. september 2024

Tudi letos smo se pridružili akciji Čista obala

Minulo soboto se je približno sto prostovoljk in prostovoljcev pridružilo že tradicionalni čistilni akciji Čista obala.

Železniška odprta
15. september 2024

Železniška cesta je znova odprta za promet

Potem ko je bila v četrtek, 12. septembra, pozno popoldne zaradi poplavljenega cestišča uvedena zapora prometa čez Železniško cesto, je cesta danes postala znova prevozna.

ETM 2024_objava splet
13. september 2024

Že osmi Evropski teden mobilnosti v Ankaranu

Evropskemu tednu mobilnosti, ki poteka med 16. in 22. septembrom, in spodbuja trajnostno mobilnost v mestih in naseljih, se Občina Ankaran pridružuje že osmo leto zapovrstjo. V okviru izvajanja šolskih in vrtčevskih aktivnosti trajnostne mobilnosti bo v tem tednu zaprto parkirišče ob šoli in vrtcu.

Železniška cesta poplava 12.9.2024
13. september 2024

Železniška cesta zaprta za promet

Zaradi obilnih padavin je včeraj pozno popoldne poplavilo tudi Železniško cesto, ki povezuje Koper in Ankaran.

IKM 02
10. september 2024

Osrednje prizorišče Istrskega kolesarskega maratona bo letos v Ankaranu

11. Istrski kolesarski maraton (IKM) bo 12. in 13. oktobra povezal vse štiri občine slovenske Istre. Osrednje prizorišče te rekreativne kolesarske preizkušnje, ki bo kolesarskim navdušencem ponudila tri različne trase v dolžini 15, 48 in 78 kilometrov, bo letos v središču Ankarana.