2. redna koordinacija Varnostnega sosveta Občine Ankaran v letu 2022

20221202090948
2. redna koordinacija Varnostnega sosveta Občine Ankaran, 2. decembra 2022. Foto: Občina Ankaran

Danes je potekala redna koordinacija Varnostnega sosveta, organa v Kabinetu župana Občine Ankaran, na temo zagotavljanja varnosti v času praznikov in festivalskega dogajanja December v Ankaranu.

Srečanja so se udeležili predstavniki resorta Adrie, policije, redarji ter župan Gregor Strmčnik, vodja Oddelka za javno varnost in zaščito Valdi Pucer in drugi sodelavci.

V obdobju, ko se po skoraj dvoletnem premoru prirejanja dogodkov zaradi ukrepov za zamejevanje epidemije covid-19 znova vrača tradicionalno festivalsko dogajanje December v Ankaranu v polnem obsegu, s kar 29 dogodki, je v kraju pričakovati večje število obiskovalcev. S tem pa se tudi povečajo določena varnostna tveganja.

Koordinacija je bila namenjena preventivi, prepoznavanju in učinkovitem obvladovanju varnostnih tveganj v Ankaranu. Prisotni so ugotovili, da so tovrstna tveganja minimalna in jih lahko z obstoječimi varnostnimi strukturami učinkovito preprečujejo in obvladujejo.

Občina Ankaran, Oddelek za javno varnost in zaščito