Pojdite na vsebino

Ankaran obiskali predstavniki poljske lokalne akcijske skupine

20230623102358
Obiskovalci so se sprehodili po lesenem mostovžu čez slani travnik pri Sv. Nikolaju. Foto: Občina Ankaran

V petek, 23. junija, je Ankaran v okviru strokovne ekskurzije po poteh dobrih praks lokalne akcijske skupine slovenske Istre obiskalo 22 predstavnikov poljske lokalne akcijske skupine – LGD Podkowa, Zdunska Wola.

Dr. Danijel Starman jim je predstavil oba Las projekta – »Oživimo podeželje« in »Čez slani travnik«. Obiskovalci so si ogledali tudi leseni mostovž pri Sv. Nikolaju, zanimalo pa jih je, kako Občina Ankaran ohranja naravni habitat sredozemskega travnika. Značilnosti slanega travnika in skrb lokalne skupnosti za ohranjanje tega edinstvenega habitata pa je predstavil Jani Turk, naravovarstveni nadzornik.

Dr. Starman je na kratko predstavil tudi Občino Ankaran in zgodovino kraja.