Cesta med Lazaretom in Miljami bo znova prevozna konec marca

Cesta Milje 1
Po obnovi skalometa in obcestnega zidu bodo temeljito obnovili tudi vozišče. (Foto: Občina Milje)

Na odseku ceste med Lazaretom in Miljami, ki je bil močno poškodovan v jesenskem neurju, pravkar potekajo obnovitvena dela. Promet do Milj naj bi po tej strani znova stekel konec marca.

Konec oktobra je neurje z močnim vetrom pretrgalo cestno povezavo med Lazaretom in Miljami. Vremenska ujma je uničila del skalometa, obcestnega zidu in vozišča, ki je bilo na nekaterih točkah povsem spodjedeno in prerešetano. Kot sporoča župan Občine Milje dr. Paolo Polidori, na poškodovanem cestnem odseku pravkar potekajo obnovitvena dela.

Trenutno obnavljajo skalomet, pri čemer skale s težko mehanizacijo dovažajo s slovenske strani. V ta namen so zasilno utrdili vozišče, ki bo v naslednji fazi  - po ureditvi skalometa in obcestnega zidu - deležno celovite obnove.

Če ne bo nepredvidenih zapletov, bo cesta med Lazaretom in Miljami znova prevozna predvidoma konec marca, napoveduje župan Polidori.

Cesta Milje 2Prometna povezava med Lazaretom in Mijami je od lanske jeseni prekinjena. (Foto: Občina Milje)