Pojdite na vsebino

Na poplavljenih območjih potrebujejo tehnični material

Odpravljanje posledic katastrofalnih poplav, ki so prizadele dele Slovenije, se nadaljuje. Intervencijska ekipa javnih komunalnih podjetij slovenske Istre je z gradbenimi stroji še vedno na terenu, zdaj pa lahko s tehničnim materialom pomagate tudi posamezniki.

Po podatkih Civilne zaščite Vzhodnoštajerska regija potrebuje krampe, lopate, samokolnice, škornje, rokavice in električne podaljške. Navedeni tehnični material lahko kadarkoli dostavite na zbirno mesto na Gasilski brigadi Koper.

Poplave odstranjevanje komunalnih odpadkov_2Na terenu poteka odstranjevanje in odvoz poplavljenih materialov ter kosovnih odpadkov (Foto: CZ)

Pomoč lahko ponudite  tudi v spletni aplikaciji Civilne zaščite, lahko se obrnete na prostovoljsko pisarno Slovenske filantropije v Kopru ali po svojih močeh donirate prek uradnih kanalov (Zveza prijateljev mladine Slovenije, Rdeči križ, Karitas) ali sporočil SMS.