Pojdite na vsebino

Občina Ankaran je pomagala na terenu v Mozirju

OU Ankaran na akciji v Mozirju
OU Občine Ankaran in ŠD Ankaran na delovni akciji v Mozirju (Foto: ŠD Ankaran)

Občina Ankaran se je odločila po svojih močeh pomagati prizadetim v poplavah in je v ta namen organizirala delovno akcijo zaposlenih v občinski upravi. Svojo pomoč na terenu je ponudila prek Štaba Civilne zaščite, ki je ankaransko skupino razporedil v Mozirje.

V  soboto, 12. avgusta 2023, se je 30 prostovoljcev Občine Ankaran in Športnega društva Ankaran, ki se je prav tako pridružilo akciji, skupaj s poveljnikom Civilne zaščite Ankaran s svojimi vozili in kombiji odpravilo v Mozirje, kjer so jih predstavniki civilne zaščite razporedili na teren. 

Pomoč v Mozirju 1

30 parov pridnih rok je na odročni kmetiji v Mozirju pomagalo pri odstranjevanju grozljivih posledic ujme. Pomoč je bila sprejeta z veliko hvaležnostjo domačinov, sodelujoči pa so se domov vrnili zadovoljni, da so svoj čas in delovne roke namenili tistim, ki jim je v tem obdobju najtežje.   

Pomoč v Mozirju 2