Pojdite na vsebino

Psihološki vplivi okoljskih sprememb

pexels-curioso-photography-288093
Virtualno predavanje psihološki vplivi okoljskih sprememb.

Vabljeni k ogledu predavanja dr. Maje Ženko, raziskovalke na inštitutu ICTA (Institut de Ciència i Tecnologia Ambientals (UAB)).

Predavateljica je v predavanju povzela svojo raziskavo in s tem slikovito prikazala, kako hude so lahko posledice ne trajnostne rabe naravnih virov – ne le za naravo, pač pa tudi za človeka. Spregovorila je o tem, kako je pomanjkanje varnih virov vode ena izmed največjih težav, s katerimi se bomo spopadali v tem stoletju, saj bo po ocenah Svetovne zdravstvene organizacije do leta 2050 40 % svetovne populacije živelo s kritičnim pomanjkanjem vode. To ni le posledica geografskih značilnosti prizadetih območij, temveč predvsem neustreznih politik upravljanja z vodo, ki izkoriščajo vodne vire v skladu z večjimi kapitalskimi dobički in na račun drugih uporabnikov vode, ki trpijo njeno pomanjkanje ali onesnaženje. 

 Predavanje je dostopno na tej povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=rhH1E2c_szc.

 Izvedeno je bilo v sklopu projekta Engreen – Krepitev zelene infrastrukture v čezmejni kulturni krajini IT-SI.