Pojdite na vsebino

Strokovna ekskurzija po poteh dobrih praks Las Istre

20230608130704
Člani Las Od Pohorja do Bohorja na strokovni ekskurziji v Ankaranu. Foto: Občina Ankaran

Člani Lokalna akcijske skupine Od Pohorja do Bohorja so 8. junija v okviru strokovne ekskurzije v slovensko Istro obiskali tudi Ankaran in si ogledali slani travnik pri Sv. Nikolaju, ki spada med primere dobrih praks LAS Istre.

Prvotni leseni mostovž, ki vodi čez obrežni močvirski ekosistem, je nastal na pobudo Zavoda za varstvo narave, v okviru projekta Čez slani travnik pa se je podaljšal za okvirno 430 metrov, tako da povezuje naselje Ankarana s Športnorekreacijskim parkom Sv. Katarina.

Strokovni sodelavec dr. Danijel Starman je obiskovalce popeljal po učni poti vzdolž lesenega mostovža, jim predstavil projekt in značilnosti sredozemskega slanega travnika, ogledali pa so si tudi školjčno sipino.