Pojdite na vsebino

Slovesnost ob prazniku slovenske kulture

Risba proslava
Avtorica risbe: Flo Gantar, 6.a

Ob prihajajočem prazniku slovenske kulture Občina Ankaran vabi na slovesnost, ki bo v torek, 6. februarja 2024, ob 18. uri v Kongresnem centru Adria. Častna gostja prireditve bo v. d. direktorice Moderne galerije Ljubljana, Ankarančanka dr. Martina Vovk.

Tudi letos so prireditev ob kulturnem prazniku skupaj zasnovali Občina Ankaran ter Osnovna šola in vrtec Ankaran. Program, ki ga bo povezoval televizijski voditelj Eugen Ban, bodo tako stkali nastopi učencev, za uvodno in sklepno glasbeno poslastico bosta poskrbela odlična mlada glasbenika iz Ankarana, pianist Roman Drucker in violinistka Živa Kralj, medtem ko bo sedmo umetnost zastopal vsestranski ustvarjalec iz Ankarana Luka Jurinčič, ki bo predstavil film Za vsako ceno, s katerim je ekipa 5. kader osvojila bron na lanskem maratonu kratkih filmov Muvit/6x60.

Po uvodnem nagovoru ankaranske podžupanje Barbare Švagelj bomo prisluhnili govoru častne gostje tokratne slovesnosti, v. d. direktorice Moderne galerije Ljubljana dr. Martine Vovk.


Toplo vabljeni!

Vabilo praznik kulture slo