Tudi letos zatiranje tigrastih komarjev

Občine slovenske Istre so ponovno stopile skupaj v boj proti tigrastim komarjem; tudi letos bodo na javnih površinah zatirale ličinke tigrastega komarja s sredstvom Aquatain. Občina Ankaran bo občanom razdeljevala sredstvo Aquatain, na voljo bo tako kot lani 150 plastenk po 50 mililitrov.

Istrske občine se bodo proti tigrastim komarjem borile s sredstvom Aquatain

Tudi letos bodo občine na javnih površinah zatirale ličinke tigrastega komarja s sredstvom Aquatain, velik poudarek pa bo tudi na osveščanju javnosti, kar se izvaja s pomočjo izobraževanja – z zloženkami in z objavami v medijih. 

Občina Ankaran bo občanom razdeljevala sredstvo Aquatain, na voljo bo tako kot lani 150 plastenk po 50 mililitrov. Predviden je prevzem 1 plastenke na gospodinjstvo oziroma do razdelitve zalog. 

Prevzem sredstva Aquatain za zatiranje razmnoževanja tigrastih komarjev, ki ga je Občina Ankaran z namenom osveščanja in spodbujanja občanov k izvajanju ukrepov za zatiranje čezmernega razmnoževanja tigrastih komarjev namenila gospodinjstvom, je mogoč v TIC-u od 15. junija 2021.

Zgibanka Ustavimo razvoj tigrastih komarjev