V Krajinskem parku Debeli rtič po novem tudi nadzor na morju

Čoln za KPDR 1
Krajinski park Debeli rtič bo poslej varnejši tudi po zaslugi pravkar prispelega čolna.

Krajinski park Debeli rtič je v okviru aktivnosti pri strateškem projektu Poseidon iz programa Interreg SLO - ITA v petek, 27. oktobra, prevzel plovilo za izvajanje naravovarstvenega nadzora na morju.

Občutljivi morski ekosistem - predvsem podvodne travnike in algalne združbe, kot generatorje velike biodiverzitete - ogrožajo predvsem plovila, ki se na teh območjih zasidrajo. Te in druge neželene dejavnosti, kot sta nabiranje morskih organizmov ali odmetavanje odpadkov, je mogoče učinkovito preprečevati le neposredno na morju, kar to plovilo omogoča.

Čoln za KPDR 2Foto: Občina Ankaran         Čoln za KPDR 4Foto: Občina Ankaran

Poleg samega nadzora pa bomo plovilo uporabljali tudi za odstranjevanje večjih odpadkov z obale ali iz morja in za spremljanje stanja morskih habitatov ter monitoringa zavarovanih vrst.

Čoln za KPDR 3Čoln, namenjen izvajanju naravovarstvenega nadzora, je Občina Ankaran pridobila v okviru strateškega projekta Poseidon iz programa Interreg SLO-ITA. (Foto: Občina Ankaran)