Pojdite na vsebino

Za del države izdano oranžno vremensko opozorilo

Arso oranžni alarm 17.4.24
Na Agenciji RS za okolje so za južno polovico države izdali oranžno opozorilo. (Foto: Posnetek zaslona Arso)

Ob prihodu izrazite hladne fronte, ki se nam približuje od severovzhoda, je za jugozahod države in tudi za osrednjo Slovenijo izdano oranžno opozorilo zaradi močnega vetra, zaradi snežnih razmer je oranžno opozorilo izdano za južno polovico države.

Po napovedih vremenoslovcev bodo ob poldanskem prehodu fronte možne tudi posamezne nevihte, meja sneženja se bo spustila do nadmorske višine okoli 700 metrov, lokalno lahko tudi nižje.

Na Agenciji RS za okolje (Arso) so napovedali močne padavine v pasu od Gorenjske do Koroške,  na Primorskem pa so danes popoldne in zvečer možni zelo močni sunki burje, ki bodo presegali sto kilometrov na uro, prehodno pa bo okrepljen severovzhodni veter zapihal tudi drugod po Sloveniji.

Zaradi močne burje je Arso izdal oranžno vremensko opozorilo za jugozahod za danes med 14. in 23. uro, pred burjo je v slovenski Istri možna tudi kakšna tramontana. Občane ob tem pozivamo k samozaščitnem ravnanju.