Pojdite na vsebino

25. junija bo znova zaživela ladijska povezava med Ankaranom, Koprom, Izolo in Piranom

Zlatoperka 2
Na ladji Zlatoperka so dobrodošli tudi kolesarji. (Foto: Arhiv RRC Koper)

Tudi v letošnjem poletju bo zagotovljena morska povezava med štirimi obalnimi občinami. Prevozi z ladjo Zlatoperka, ki sprejme do 70 potnikov in ima deset nosilcev za kolesa, bodo na voljo od 25. junija do 1. septembra.

Prevozi, ki jih organizira Regionalni razvojni center Koper, bodo na voljo vsak dan, razen ob ponedeljkih, dvakrat dnevno. Ladja Zlatoperka bo plula med štirimi postajami; pomolom Valdoltra v Ankaranu, koprskim Ukmarjevim trgom, pomolom pred izolskim hotelom Marina in pristaniščem na piranskem pomolu pri rdečem svetilniku. Vsaka postaja za prevzem potnikov bo označena z informativno tablo z voznim redom in cenikom vozovnic.

Zlatoperka Zemljevid

Cene vozovnic po relacijah:

 Ankaran-Koper: 2 EUR

 Ankaran-Izola: 3 EUR

 Ankaran-Piran: 5 EUR

 Koper-Izola: 3 EUR

Koper-Piran: 4 EUR

Izola-Piran: 3 EUR.

Cena za prevoz kolesa znaša 1 EUR

Vozni red:

Zlatoperka vozni red

Zlatoperka 1Vnaprejšnja rezervacija mesta na ladji ni možna. V primeru vremenskih razmer, ki bi oteževale varno plovbo, pa bodo prevozi odpovedani. (Foto: Arhiv RRC Koper)